-
Társaságunkról
- Bemutatkozás
- Győri vízellátás története
- Céginformáció
- Telephelyek
- Minőségirányítási rendszer
- Munkalehetőség
- Közbeszerzés
- Aktuális
- Szolgáltatásaink
- Ügyfélszolgálat
- Gy.I.K.
- Egyéb
- Kapcsolat
A 82.sz. főútvonal melletti nyúli telephelyünk az üzemmérnökség központja és egyben a regionális vízellátó rendszer legfontosabb telephelye.
Megyénkben a téti vízmű volt az első községi szerveződésből létrejött vízellátó rendszer. 1972 óta a környező települések is csatlakoztak az immár városi rendszerre.
A település központjában működő vízműtelep a mélyfúrású kutak vízét vas és mangántalanítás után jutttatja el a fogyasztókhoz. Összeköttetésben áll a téti rendszerrel.
A két mélyfúrású kút vize vas és mangántalanítás után kerül a banai vízhálózatba. Rövidesen kapcsolatot építünk ki a szomszédos regionális rendszer irányába.
A Téti Kistérség központjában lévő szennyvíztisztító telepre hat település szennyvíze érkezik. Harmadfokú biológiai tisztítás után az elfolyó víz a Csángota patakba kerül.
A Bakony északi lankái közt megbúvó kis szennyvíztisztító telepenünkön három lépcsős szennyvíztisztítást végzünk Bakonyszentlászló és Fenyőfő számára.
2011. március utolsó hetében az Écsi Általános Iskolások megtekintették az écsi szennyvíztisztítót - a látogatás képei itt láthatók
A szennyvíztisztító eleveniszapos rendszerű, vagyis a szennyvízben lévő szennyező anyagokat élő szervezetek (mikroorganizmusok) segítségével tisztítjuk meg. A tisztított szennyvíz befogadója a Cuhai Bakony ér, a szennyvízből származó iszapot pedig a mezőgazdaság hasznosítja.
Több mint húszmillió forintos fejlesztéssel új tisztítóműtárgyat alakítottunk ki a térség szennyvíztisztítójában, és az iszapvonalat is korszerüsítetettük a hatékopnyabb szennyvíztiszítás érdekében.
Évente egyszer, a Víz Világnapján megelevenedik a ménfőcsanaki vízmű. A csanaki ovisok több éve itt ünneplik a víz viágnapját. Az év többi napján nincs nagy mozgás a víznműtelepen, tartalék vízműként működik.
A Győrszemerei vízműtelep a település délnyugati határában található, a térség több települését látja el ivóvízzel.
Egy mélyfúrású kút, egy gépház, egy víztorony - egyik legkisebb telephelyünk a csikvándi vízmű. Szükség esetén a rendszer Gyarmat irányában átterhelhető.
A bakonyi karsztvíz bázis különösen féltett kincsünk. Jelenleg is több irányú rendszer kapcsolattal rendelkezik, a jövőben még nagyobb szerepet szánunk a vízellátó rendszernek.
A Bakony északi szélén található szennyvíztisztítónkhoz három település csatornahálózata kapcsolódik. A tisztított szennyvíz befogadója a Zirci-medencében eredő Cuhai-Bakony-ér.
Négy település összefogásával épült az 1996-ban üzembe helyezett, eleveniszapos rendszerű szennyvíztisztító Banán.
A két faluban összegyűjtött szennyvizet a téti szennyvíztisztító telepre vezetik át, amelyet bővíteni és korszerűsíteni fognak.
A vízműtelep területén található két mélyfúrású kútból jutunk vízhez. A védett vízkészlet jó minőségű, a tisztítás során egyedül az ivóvízben lévő vasat és a mangánt távolítjuk el, vegyszermentes technológiával, klór hozzáadása nélkül, levegőztetésel és szűréssel.
Écsen 13 település (Écs, Nyúl, Pannonhalma, Ravazd, Tarjánpuszta, Győrasszonyfa, Győrság, Győrság-Halomalja, Pázmándfalu, Nyalka, Táp, Pér és Mindszentpuszta) szennyvízét tisztítjuk.